Templates by BIGtheme NET

Çiftçi Yavuz Dedi

Antalyalı çiftçi, batığın eşindeki Antbirliği bir yılda uçurumdan kurtaran Mustafa Yavuz’a sahip çıktı. Çiftçinin desteğini arkasına alan Mustafa Yavuz, rakibi Rauf Keya’ya 395 oy fark attı

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) bünyesinde faaliyet gösteren Antalya, Serik, Manavgat, Kınık ve Yöniköy Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri, 20 Ağustos 2017 (Pazar) günü genel kurula gitti.

Yeni yönetim kurullarının seçildiği genel kurulun en heyecanlı seçimi Serik Kooperatifinde yaşandı. Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığının yolunun açılacağı Serik genel kurulunda mevcut başkan Mustafa Yavuz ile eski yönetimde denetim kurulu üyesi olarak yıllarca görev yapan Rauf Keya yarıştı.

Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı için, en güçlü aday olarak gösterilen Mustafa Yavuz 660 oyun 521’ini alarak 126 oy alan rakibi Rafu Keya’ya tarihi fark attı. Rakibine 395 oy fark atan Yavuz, kendisine güvenen çiftçilere teşekkür etti.

Yeni başkanın seçildiği genel kurulda, usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ile müfettiş raporu doğrultusunda görevden alınan Abdullah Balaban, ailesi ve yakınları hakkında yeni yönetime oy çokluğu ile dava açma yetkisi verildi.