Templates by BIGtheme NET

Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa YAVUZ çiftçilere seslendi

Sevgili çiftçi kardeşlerim

Bir yılı aşkın zamandır Antbirlik çatısı altında siz değerli çiftçi kardeşlerimle birlikteyim. Bu kısa zaman diliminde birçok alanda yenilikler yaptık ve birliğimizin ürün yelpazesini çeşitlendirdik. Yakın zaman içinde de hep birlikte genel kurul heyecanını yaşadık. Genel kurulda bana ve yeni ekip arkadaşlarıma Antbirlik’in yönetim kurulu görevini verdiniz. Bu görevin sorumluluğunu ve zorluğunu biliyorum. Aslada unutmayacağım.
Ben ve yönetim heyetinde ki arkadaşlarım; kongre gününe kadar kişisel konforumuzu ve ailelerimizi 2’nci plana atarak gece gündüz sizlerin sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalıştık. Birliğin bütün sorunlarını masaya yatırıp üzerinde saatlerce tartıştık, konuştuk, bizlere kefil olan büyüklerimize danışarak önemli kararlar alarak riskli adımlar attık. Yaptığımız tüm çalışmaların bizlere ve siz çiftçi kardeşlerime olumlu dönüşümü gelecek için bize umut verici rehber oldu.
Buradan açık ve net olarak ifade etmek istiyorum. Amacım asla kariyer sahibi olmak değil, tek amacım sizlere hizmet etmek.
Antalya’nın en önemli markası ve sizlerin göz bebeği olan Antbirlik’in büyümesine öncülük etmek boynumun borcu.
Kurumumuzun ticari kazancı ve ülke tarımındaki önemi benim için, sizlerin menfaati kadar önemli.
Bu nedenle yatırımlarımızı, pazarlama hizmetlerimizi geliştirerek yetki ve sorumluluklarımızı da bilerek üretim için, ihtiyacı olan her türlü girdilerin tedariki için, alt yapılarının iyileştirilmesi için, çabalıyoruz.
Birliğimizin bir yıl gibi kısa sürede toparlanmasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerimiz lojistik, fiziksel, bilgi, tecrübe ve mesai olarak her türlü desteği sınırsız sağlamasını gözardı edemeyiz. Bu nedenle kendilerine teşekkürü borç biliyorum.
Büyük, geniş ve güçlü Antbirlik için bir takvim planı hazırladık.
Bu takvim diliminde birliğimizi modern tesislere kavuşturmayı, projelerimizi hayata geçirerek kalkınmayı, ekonomik olarak büyümeyi misyon edindik.
Ben ve ekip arkadaşlarım birlik yönetimini siyasi kimlikten uzak herkese eşit mesafede yaklaşarak sürdüreceğiz. Çünkü tarım sektöründe üretimin siyaseti sadece topraktır. Topraktan ve üretmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Tüketen değil, üreten, proje geliştiren, sorunları çözen bir anlayış sergileyeceğiz.
Güçlü bir Antbirlik için, EL ELE

ANTBİRLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA YAVUZ