Templates by BIGtheme NET

Antbirlik zeytinyağ sezonu açtı 1 kilo zeytinyağ sıkımı 2 TL

Antbirlik zeytinyağ tesislerinde bu yıl yağ sıkım sezonu açtı. 1 kilo zeytinyağı sıkımı ücreti 2 TL olarak belirledi

Pamuk, mısır slajı, buğday, küspe alım satımından tutun birçok tarım alanında faaliyet göstererek büyüyen Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik), gıda sektörüne yönelik hizmet verdiği zeytinyağ tesislerinde bu yıl sezonu açtı.

Aksu’da Genel Müdürlük bünyesinde bulunan tesisleri bu hafta faaliyete geçiren birlik, 1 litre zeytinyağ sıkımı ücretini 2 TL olarak belirledi. Bölgede zeytin üreticiliği yapan çiftçilere yönelik hizmet veren birlik, aynı zamanda da “Antbirlik Zeytinyağı” markasıyla girdiği yağ piyasasında yerini aldı.

Kaliteli zeytinyağı ile kısa sürede bölgenin damak tadına uyum sağlayan birlik ürünüyle piyasada aranan marka olmayı başardı. Piyasada kaliteden ödün vermeden sağlam adımlarla büyüdüklerini belirten Antbirlik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yavuz, “Zeytinyağı sezonu çiftçilerimize hayırlı, bereketli olsun” dedi.

Üreticilerin gönül rahatlığı ile birliğin tesislerinden faydalanabileceğini belirten başkan Yavuz, “Güler yüz ve samimiyetle çiftçilerimize hizmet veriyoruz. Takibi hijyen ve kaliteye de vazgeçilmezimiz. Çiftçimiz müşterimiz değil ortağımız ve baş tacımız. Tüm alanda bu bilinçdeyiz” diye konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*