Templates by BIGtheme NET

Hayat İksiri Zeytinyağı Antbirlik Markası ve Kalitesi İle Piyasalarda

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği(ANTBİRLİK) tarafından bu yıl ilk defa üretilerek tüketicinin kullanımına sunulan zeytinyağı, yapılan muayene ve analizlerde 0.5 asit oranı ile kalitesini ispatladı.

ANTBİRLİK tarafından bu yıl ilk defa ANTBİRLİK’e ait arazilerden toplanan 6 ton zeytinden üretilen ANTBİRLİK zeytinleri Akdeniz bölgesinde kalitesini kanıtladı. ANTBİRLİK’in kendi fabrikasında ilk kez üretilen zeytinyağı Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı’nda yapılan muayene ve analiz raporunda 0.5 asit oranını yakalayarak kendini ispat etti. İlk kez vatandaşın tüketimine sunulan zeytinyağlarında şuana kadar bir çok fabrikadan sipariş yağdı. Toplandıktan sonra aynı gün içerisinde ANTBİRLİK’e ait fabrikada sıkılan zeytinlerden elde edilen yağlar önümüzdeki yıldan itibaren birçok ilde tüketiciye ulaşmak için piyasaya sürülecek.

“Kalitemize büyük katkısı oluyor. “

ANTBİRLİK Genel Müdürü Hasan Yıldız, ilk kez bu yıl Antbirlik markasıyla piyasaya sürdükleri zeytinyağında kaliteyi yakaladıklarını ifade etti. Tam kapasiteli laboratuvarda yaptırdıkları analiz sonucunda ürünlerinin asit oranının 0.5 olduğunu açıklayan Yıldız, “Sonuçlar ve yüzde 0.5 oranı, ürünümüzün tat, koku ve asidite olarak kaliteli olduğunu ortaya koyuyor. Kendi bahçelerimizde tamamen doğal şartlarda yetiştirdiğimiz zeytinleri, hasat zamanında ağacından topladığımız ürünleri aynı gün fabrikamızda sıktırmamızın da kalitemize büyük katkısı oluyor. Bu yıl tat, koku ve kalite bakımından övgüler aldık. Önümüzdeki yıllarda daha profesyonel bir çalışma ile ürünümüzü hem Antalya geneline hem de ülke geneline yaymak. Birkaç yıl içinde Antbirlik Zeytinyağı ile Antalya’da marka olacağımızdan en küçük bir şüphemiz bile yok. Biz ürünlerimize güveniyoruz. Organi başvurusu da yaptık” açıklamasında bulundu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*