Templates by BIGtheme NET

Antalya’da 2018 Pamuk Sezonu Açıldı

İlk Pamuğu Topladı Süper Teşvik Kazandı

Antalya’da pamuk üreticisi Hüseyin Şahbaz, 2018 sezonunun ilk pamuğunu toplayarak Antbirliğe teslim edip süper teşviki kaptı. Kilosu 50 liradan 20 kilo pamuk satan çiftçi 2 bin lira teşvik kazandı

Antalya’da ‘beyaz altın’ olarak bilenen pamuk hasat sezonu başladı. Serik’de pamuk çiftçisi Hüseyin Şahbaz, 2018 yılının ilk pamuk hasadını yaparak Antbirlik tesislerine teslim etti. 20 kilo pamuk teslim eden Şahbaz, kilosunu 50 liradan satarak Antbirliğin iki yıldır uyguladığı süper teşvik pirimini de kazandı. Şahbaz ailesinden iki kişi daha 20 kiloluk pamuk teslim ederek 2. ve 3’lüğü paylaştı.

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Antbirlik) sezonun ilk pamuğunu getiren üreticiye uyguladığı süper teşvik sayesinde 20 kilo pamuktan 2 bin lira kazanan çiftçi Şahbaz, çocuk yaşta başladığı pamuk üretiminden memnun olduğunu belirtirken, “Bu yıl teşviki ben kazandım. Çok mutluyum. Ürünümden ilk kazanımı aldım. Eski gücüne kavuşan Antbirlik, bize her türlü desteği ve imkanı sağlıyor. Teşvik bile bizi üretimde kalite için yarışmamıza büyük etki yapıyor. İyi ki Antbirlik var. Sezonun hem çiftçi hemde Antbirlik için bereketli geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*